Brawo Szymon :) Gratulujemy !!!

W październiku – Szymon Bęczkowski uczeń II klasy NZE Alis wystąpi wraz z setką dzieci z całej Polski jako reprezentant Polski w Pucharze Świata Dzieci, które są częścią Mistrzostw Świata w Karete Tradycyjnym – najważniejszej imprezy karate 2016.

Uczeń klasy II Szymon Bęczkowski (8 lat) trenuje karate tradycyjne od nieco ponad roku. W tym czasie stało się ono jego pasją, której poświęca każde wolne popołudnie. Ciężka praca i motywacja zaowocowały wieloma sukcesami takimi jak medale w konkurencji kata indywidualne na zawodach krajowych i klubowych:

I miejsce na Turnieju Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym (organizowanym przez KKT Kobu Wrocław)
II miejsce na IV Wiosennym Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Oleśnicy
III miejsce na Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym
I miejsce na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży
V miejsce na Pucharze Polski Dzieci w Karate tradycyjnym

Na zdjęciach Szymon w trakcie zgrupowania w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo Stara Wieś, które miało na celu przygotowanie zawodników w kategoriach dziecięcych do startu w II Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym Kraków 2016. W szkoleniu wzięła udział setka utalentowanych młodych adeptów karate z ponad 20 klubów PZKT. Trenerem koordynatorem był sensei Andrzej Maciejewski – pomysłodawca programu ogólnopolskiego szkolenia i wsparcia rozwoju dzieci uprawiających karate oraz trener kadry narodowej kadetów i juniorów. Zajęcia prowadzili również utytułowani zawodnicy młodego pokolenia – medaliści mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym: Aleksandra Gorzka, Jakub Głąb i Agnieszka Sajdutka, przekazując swoją wiedzę i doświadczenia młodszej generacji karateków.

Program zgrupowania był bardzo intensywny szkoleniowo, oprócz wielu treningów zawodnicy wzięli udział również w Turnieju o Puchar Dojo – Stara Wieś, który był treningiem startowym i sprawdzianem aktualnej formy dla zawodników.

Szymon zdobył puchar w kategorii 8 kyu.

Gratulujemy Szymonowi i  Rodzicom . Trzymamy kciuki !!!