Prezentacja o Australii

Pani Małgorzata Gruca-Dziok  (mama Zoe Dziok z gr. I) przeprowadziła wspaniałą prezentację o Australii, dzieci mogły poznać zwyczaje Aborygenów, poznać zwierzęta zamieszkujące Australię, pooglądać bajki i posłuchać muzyki aborygeńskiej. Gratulujemy ogromnej pasji, ciekawej prezentacji i umiejętności dotarcia do młodych słuchaczy.

Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

Jest szóstym pod względem powierzchni państwem świata.

Australia jest krajem wysoko rozwiniętym, ze społeczeństwem wielokulturowym. W porównaniu z innymi państwami wskaźnik rozwoju społecznego (uwzględniający jakość życia, opiekę zdrowotną, przeciętną długość życia, poziom wykształcenia, swobodę działalności ekonomicznej, wolność osobistą i prawa polityczne) Australii jest bardzo wysoki i obecnie znajduje się na 2 miejscu po Norwegii. Miasta australijskie są w światowej czołówce w dziedzinie życia kulturalnego.Facebook IconYouTube IconOdwiedź nas na Google+