IV Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń wyobraźni” – 2016 – Zespół Alis

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na IV Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń wyobraźni”.W środę 6 kwietnia o godzinie 9:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej rozpocznie się IV Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń wyobraźni”.  Tego dnia pozakonkursowo zostanie wystawiony spektakl „A niech to Gęś kopnie” w wykonaniu Teatru „Fik-Mik” z Domu Kultury Boguszowice.
W czwartek 7 kwietnia o godzinie 9:00 w TZR zaplanowano drugą część prezentacji konkursowych. Bilety kosztują 5 zł. Główną atrakcją tego dnia będzie spektakl uliczny „Gerda” w wykonaniu Teatru Manhattan New Generation z Jaworzna. Początek o godzinie 17:00 na rybnickim rynku.
Program IV Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń wyobraźni” (6 -7 kwietnia):

Środa, 6 kwietnia
9.00 ROZPOCZĘCIE FESTIWALU
9.15 – 13.00 I CZĘŚĆ PREZENTACJI KONKURSOWYCH
9.20 – 10.00 „Urodziny w Nigdylandii” TEATR „MIODZIO” i „MAŁY MIODZIO”
Raciborskie Centrum Kultury Racibórz
10.20 – 10.50 „Mama – nic” TEATR „FIKA” POPP przy SP nr 1 Świerklany
11.30 – 12.05 „Sejdżio i Szejpian” TEATR „ZACZAROWANA CHATA”
Etno Muzeum Rudy Raciborskie
12.30 – 13.00 „Podwórkowe opowieści” „TEATR NA CZTERY ŁAPY”
SP nr 1 Marklowice
13.10 – 13.30 „Sztuka latania” TEATR „ŚWIETLIK”
POPP w Czerwionce-Leszczynach przy G w Lyskach
13.40 – 14.10 „Dziewczynka z zapałkami” TEATR LALKOWY „BAJKI I BAŚNI”
MDK – Dom Kultury Włókniarzy Bielsko-Biała
13.00 – 14.45 Obiad dla uczestników festiwalu
14.45 – 15.00 Podział uczestników na 3 grupy warsztatowe
15.00 – 17.30 Warsztaty dla uczestników festiwalu : CIAŁO, RUCH SŁOWO, LALKA
15.00 – 17.30 Omówienie spektakli konkursowych przez jurorów połączone z warsztatami
z zakresu reżyserii
18.00 – Spektakl „A niech to Gęś kopnie” w wykonaniu Teatru „FIK-MIK” z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach (spektakl pozakonkursowy)

Czwartek, 7 kwietnia
9.00 ROZPOCZĘCIE FESTIWALU
9.10 – 13.30 II CZĘŚĆ PREZENTACJI KONKURSOWYCH
9.10 – 9.50 „My się nie wstydzimy…” TEATR „534”
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” Kędzierzyn – Koźle
10.00 – 10.30 „Przyjaciel” TEATR „FLUG”
PSP nr 9 Kędzierzyn – Koźle
10.50 – 11.30 „Marzenie Tomaszka” TEATR „BAMBINO”
Młodzieżowa Akademia Teatralna Sosnowiec
11.50 – 12.10 „Chory kotek” DZIECIĘCY TEATR BAJDUREK
MDK Rzeszów
12.20 – 12.30 „Maestro Mistyfeles” DZIECIĘCY TEATR BAJDUREK
MDK Rzeszów
12.40 – 13.00 „O generale Basie i szeregowych TEATR „ALIS”
ósemkach” Niepubliczny Zespół Edukacyjny ALIS Wrocław
13.20 – 14.00 „Pan Walizka” TEATR PIERROT
MDK IM. m. Kozara- Słobódzkiego Świdnica
13.00 – 14.30 Obiad dla uczestników festiwalu
14.30 – 16.00 Warsztaty dla uczestników festiwalu część II: CIAŁO, RUCH, SŁOWO, LALKA i przygotowania do wspólnej parady teatralnej
15.00 – 17.00 Omówienie spektakli konkursowych przez jurorów połączone z warsztatami
z zakresu reżyserii
16.30 – Przemarsz zaproszonych Teatrów rybnickim Deptakiem
17.00 – Spektakl uliczny na rybnickim rynku pt: „GERDA” w wykonaniu Teatru Manhattan new generation z Jaworzna
17.40 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na sali widowiskowej Teatru Ziemi Rybnickiej.

PROTOKÓŁ JURY DZIECIĘCEGO Z IV RYBNICKIEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO „PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI” w dniach 6 -7.04.2016r.

Jury w składzie:

Teatr Fik – Mik

Teatr Guziczek

Teatr Supełek

Teatr Pętelka

Teatr Dratewka

Teatr Pacynki

Teatr Miodzio

Teatr Małe Miodzio

Teatr Zaczarowana Chata

Teatr na Cztery Łapy

 

Po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

pierwsze miejsce w kwocie 300,00 zł zespołowi teatralnemu:

  • Teatr FIKA z POPP przy SP nr 1 w Świerklanach za spektakl „Mama – nic”

drugie miejsce w kwocie 200,00 zł zespołowi teatralnemu:

  • Teatr Lalkowy BAJKI I BAŚNI z MDK – Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej za spektakl „Dziewczynka z zapałkami”

trzecie miejsce w kwocie 100,00 zł zespołowi teatralnemu:

  • Teatr ALIS z Niepublicznego Zespołu Edukacyjnego „ALIS” we Wrocławiu za spektakl „O generale Basie i szeregowych ósemkach”

PROTOKÓŁ Z IV RYBNICKIEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO

 „PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI” w dniach 6 -7.04.2016r.

Jury w składzie:

Agnieszka Radzikowska

Michał Sabat

Dariusz Wiktorowicz

Po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

dwa równorzędne pierwsze miejsca w kwocie 1000,00 zł zespołom teatralnym:

  • Teatr Lalkowy BAJKI I BAŚNI z MDK – Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej za spektakl „Dziewczynka z zapałkami”
  • Teatr ALIS z Niepublicznego Zespołu Edukacyjnego „ALIS” we Wrocławiu za spektakl „O generale Basie i szeregowych ósemkach”

dwa równorzędne drugie miejsca w kwocie 800,00 zł zespołom teatralnym:

  • TEATR NA CZTERY ŁAPY z SP nr 1w Marklowicach za spektakl

„ Podwórkowe opowieści”

  • Teatr MIODZIO i MAŁE MIODZIO z Raciborskiego Centrum Kultury za spektakl „Urodziny w Nigdylandii”

dwa równorzędne trzecie miejsca w kwocie 600,00 zł zespołom teatralnym:

  • Teatr ZACZAROWANA CHATA z Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach Raciborskich za spektakl „Sejdżio i Szejpian”
  • Teatr FLUG z PSP nr 9 w Kędzierzynie – Koźlu za spektakl „Przyjaciel

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia:

I – go stopnia w kwocie 400,00 zł dla:

  • Dziecięcego Teatru BAJDUREK z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za spektakl „Maestro Mistyfeles”
  • Teatr ŚWIETLIK z POPP w Czerwionce-Leszczynach przy Gimnazjum w Lyskach za spektakl Sztuka latania”

II – go stopnia w kwocie 300,00 zł dla:

  • Teatr BAMBINO z Młodzieżowej Akademii Teatralnej w Sosnowcu za spektakl „Marzenie Tomaszka”
  • Teatr PIERROT z MDK im. M. Kozara- Słobódzkiego w Świdnicy za spektakl „Pan Walizka”

III – go stopnia w kwocie 200,00 zł dla:

  • Teatr 534 ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” w Kędzierzynie – Koźlu za spektakl „My się nie wstydzimy…”
  • Dziecięcy Teatr BAJDUREK z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za spektakl „Chory kotek”
  • Teatr FIKA z POPP przy SP nr 1 w Świerklanach za spektakl „Mama – nic”

Jury przyznało wyróżnienia aktorskie – nagrody rzeczowe w postaci bonów EMPIK w kwocie 50,00 zł: dla

  • Daniela Rusiewicza za rolę CHOMIKA w spektaklu „Urodziny w Nigdylandii”
  • Paweł Freitag za rolę SZCZURA w spektaklu „Urodziny w Nigdylandii”
  • Julii Jeleśniańskiej za rolę DZIEWCZYNKI Z ZAPAŁKAMI w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami”
  • Poli Trybuchowskiej za rolę GENERAŁA w spektaklu „O generale Basie i szeregowych ósemkach”

 



Facebook IconYouTube IconOdwiedź nas na Google+