Trzy życzenia – z zeszytu trzecioklasisty …

Trzy Życzenia – z zeszytu trzecioklasisty…
Jak to w naszej szkole bywa, dzieci mogą swobodnie wypowiadać swoje myśli. Tym razem, pierwszego dnia świątecznego miesiąca, pisały o marzeniach i życzeniach jakie mają i o których myślą.
Lektura zadziwiająca, a te dzieci, mające po 9 lat, powinny być wysłuchane od A do Z i do kropki nad przysłowiowym „i”.
Zobaczcie i poczytajcie sami… Błędy w tekstach pozostawiam niezmienione, jako wierny kronikarz. Jest nadzieja dla nas i dla świata…
Dajmy sobie pozwolenie na płacz, wzruszenie, śmiech i zadumę, a nade wszystko, weźmy sobie te życzenia dzieci do serc, gdyż właśnie z takiego czystodajnego miejsca, jak DZIECIĘCE SERCE, wyszły one w świat…
kg1

„Chciałabym, żeby na świecie nie było zła i podłości, nie chciałabym żeby ktoś komuś coś zabierał, kradł czy robił przykrość. Gdyby pomyśleć, ten świat jest jabłkiem, zło – to kawałek jabłka które gnije. Jeżeli nie odetniemy tego zła, to całe jabłko w końcu zgnije, jeżeli odetniemy, to jabłko nie zgnije i będzie smaczne i zdrowe. My jako jednostka, mamy wpływ na pozostałych…, a gdyby było takich więcej, to…”
„Chciałabym, żeby człowiek i przyroda żyli w zgodzie i harmonii. Wybrałabym takie życzenie ponieważ kiedy człowiek będzie dobry dla przyrody nie będzie powodzi w Japonii czy suszy w Afryce, bo tak naprawdę, to wszystko przez człowieka, że niszczy przyrodę i nie chciałabym żeby tak się częściej działo. Człowiek musi uczyć się przyrody, żeby potem uczyć się na ludziach dbać o nich, wspierać i kochać…”
„Chciałabym żeby nie było chorób. Wybrałam takie życzenie ponieważ ludzie cierpią przez choroby, czasem umierają przez chorobę. Nie będzie smutku, że ktoś walczy o życie, bo nie będzie tej walki, bo nie będzie chorób. Będą walczyć o wyższe cele…”

kg2

kg3

„Drugie życzenie jest dla mnie najważniejsze. Chcę mieć kochającego męża, normalną rodzinę, kochającą rodzinę, bo wiem, że na to zasługuję, bo jestem wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Jak już mówiłam, to najbardziej wyjątkowe życzenie, jak miałabym problemy, rodzina, mąż dopomagaliby mi, wspierali, dopingowali do dążenia do celu. Ważne jest w życiu dorosłych a zwłaszcza tych co dążą do celu, wsparcie, pomoc, mój mąż, rodzina pomagaliby mi, i to jest dla mnie najważniejsze, żeby dzięki nim udowodnić jakim jestem człowiekiem. Wiem, że zawsze mogłabym na nich liczyć. Oby to marzenie się spełniło.”
„Ostatnie życzenie jest chyba najważniej, dla mojej rodziny. Nikt nie chce, żeby jego rodzina była nie szczęśliwa, a zwłaszcza ja. Moja rodzina to wyjątkowi ludzie, zasługujący na wiele, więcej niż mają, o wiele więcej. Rodzina to SA tacy ludzie, których się nie zapomina, nigdy. Ten, który o nich zapomni, nie jest ich wart. Są takie rodziny, którym brak szczęścia. Na szczęście rodziny mają ogromny wpływ na siebie, ta zła uczy się od tej dobrej, i tak powstaje miłość w rodzinach. Wiele osób chce, żeby ich rodziny były szczęśliwe, ale ja chcę tego najbardziej…”
kg4

„Chciałbym, żeby moi najbliżsi i przyjaciele, żyli jak najdłużej i żeby mogli sobie wybrać, ile chcą żyć, bo bardzo ich lubię i kocham, bo każdy z moich najbliższych jest cząstką mojego Wnętrza.”
„Chciałbym, żeby każdy umiał brać, ale umiał też dawać coś z siebie, bo wtedy cały świat byłby lepszy, bo cały świat żyłby w zgodzie, bo wtedy żaden człowiek nie miałby żadnych żalów i złości.”
„Żeby zimą wszystkie rodziny miały szczęśliwe ferie, miały ładne prezenty, bo jak jedna cząstka rodziny się cieszy, to cała rodzina się cieszy. Cały świat jest złożony z rodzin i jak się cieszą, to cały świat się cieszy.”
kg5

„Żeby zwierzęta na całym świecie nie były bite i porzucane. Bardzo kocham zwierzęta i chciałabym im wszystkim pomóc. Zwierzęta na świecie człowieka uratują, pocieszą jak jego pan jest smutny, a jak ktoś zwierzę porzuci, to czar pryska, a więc zaczynamy uczyć się kochać zwierzęta. Uczymy się na podstawie zwierząt kochać i szanować drugiego człowieka…”
„Żeby nie było na świecie wojen i walk, w których wielu ludzi ginie, bo przecież wtedy nie byłoby przemocy i na całej kuli ziemskiej panowałby święty spokój. Ludzie nie mogą rozwiązywać konfliktów przemocą, ale porozumieniem, rozmową, negocjacją…”
kg6

„Chciałabym, aby każdy człowiek traktował innych ludzi tak samo:
biedny – bogatego
bogaty – biednego
Ludzie muszą zrozumieć, że aby coś otrzymać, najpierw trzeba coś dać. A jak to zrozumiemy, to możemy razem przenosić góry…”
kg7

„Chciałabym żeby mój brat Krzyś wyzdrowiał. Dlatego chciałabym żeby mój brat wyzdrowiał, bo jak nie wyzdrowieje może umrzeć albo być niemową. Na pewno wtedy nie byłoby fajnie i cała nasza rodzina będzie smutna. Kiedy moja rodzina będzie smutna może przekazać ten smutek innym osobom, które się z nami spotykają. Nie lubię, kiedy ludzie są smutni, Nie ma wtedy światełka w ich sercach, a więc bądźmy zdrowi i uśmiechnięci…”
„Chciałabym aby zwierzęta nie były wyrzucane z domu. Aby kierowcy uważali na drogach, żeby psy nie były wypuszczane na ring. Wtedy nie byłoby tyle przemocy na świecie. Myślę, że wiele ludzi cierpi jak zwierzęta są zagryzane przez inne psy. Ja cierpię. Chciałbym pomóc zwierzętom. Poprzez to jak ludzie odnoszą się do zwierząt, pokazują swoje prawdziwe oblicze. Smutno mi…”
(zebrane z wypracowań grudniowych)Facebook IconYouTube IconOdwiedź nas na Google+