Kilka słów o „ALIS”

ALIS – Niepubliczny Zespół Edukacyjny o profilu artystyczno-językowym jest placówką, w skład której wchodzi przedszkole i szkoła podstawowa. Działa jako placówka niepubliczna od 1 września 1997 roku. Prowadzącą jest Alicja Issel. Placówka czynna jest przez 11 miesięcy w godzinach od 7.00 do 17.30. Sierpień jest miesiącem wakacyjnym. Grupy przedszkolne są 18-22 osobowe, klasy 16 -22 osobowe. Posiadamy własną bardzo dobrą kuchnię. Dzieci otrzymują trzy posiłki dziennie.

Zapisy dzieci na nowy rok szkolny prowadzone są w miesiącu lutym.

„Żyję w swoim maleńkim światku, i boję się utracić jego najmniejszą cząstkę.
Podnieś mnie do Twojego Świata i daj mi wolność radosnej utraty wszystkiego”

– R.Tagore

Warunki lokalowe są bardzo dobre. Sale wyposażone są w sprzęty, zabawki oraz pomoce naukowe dostosowane do grup wiekowych. Posiadamy salę gimnastyczną i własny teren rekreacyjny. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Kadra pedagogiczna jest stabilna, twórcza, życzliwa z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Obowiązujący program wychowawczo-dydaktyczny realizują nauczyciele – wychowawcy z bogatym doświadczeniem pedagogicznym , natomiast zajęcia artystyczno-językowe – wysokiej klasy specjaliści.