Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Przegląd Piosenki Przedszkolnej odbywa się raz w roku w okresie wiosennym. Przegląd powstał z potrzeby wyrażonej przez dzieci śpiewające w chórze przedszkolnym, które nie tylko chciały śpiewać wspólnie w dużej grupie, ale również solo, w duetach lub tercetach.

Przegląd nie ma formuły konkursu. Każde chętne dziecko ze starszych grup przedszkolnych może zaśpiewać piosenkę dziecięcą, przedszkolną, dostosowaną do swojego wieku i możliwości. Piosenki proponują nauczyciele, ale również rodzice mogą pomóc dziecku w dokonaniu właściwego wyboru. Rodzice pomagają dzieciom również w przygotowaniach do przeglądu (utrwalają tekst piosenki, dobierają strój itp.) W przedszkolu dzieci przygotowują się na próbach. Każdy uczestnik przeglądu śpiewa przez mikrofon. Za prezentację piosenki otrzymuje pamiątkowy dyplom.