Szkolny Festiwal Piosenki

Szkolny Festiwal Piosenki odbywa się raz w roku w okresie wiosennym. Festiwal powstał, aby spełnić oczekiwania i zaspokoić potrzeby uczniów śpiewających w szkolnym chórze, którzy oprócz śpiewu w dużej grupie chcieli mieć możliwość śpiewu solowego, w duecie lub innym zespole. Każdy chętny uczeń sam wybiera piosenkę dla siebie (może korzystać z repertuaru szkolnego lub innego ogólnie dostępnego); samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowuje cały występ ( podkład instrumentalny do piosenki, strój, układ choreograficzny itp.)

W szkole odbywają się próby z mikrofonem. Festiwal ma formułę konkursu. Każda osoba z publiczności głosuje na 5 wybranych piosenek. Piosenka z największą liczbą głosów wygrywa. Zwycięska piosenka nie może być wykonywana na festiwalu w następnym roku. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom a nagrodzone piosenki są prezentowane na uroczystym koncercie z okazji Dnia Rodziny.