III Rybnicki Festiwal Teatralny – kl. II a, III – 2015r.

10 kwietnia 2015r. klasy II a i III wzięły udział w III  Dziecięcym Festiwalu Teatralnym „Przestrzeń Wyobraźni” w Rybniku. W atmosferze twórczej i przyjaznej integracji wystąpiło 12 zespołów teatralnych z różnych stron kraju. Jury postanowiło przyznać II miejsce klasie II a (zespół  Alis II)–  za spektakl „Jeden dzień z życia królestwa”. Klasa III  (zespół Alis I) otrzymała wyróżnienie za spektakl „Czterej muzykanci z Bremy”. Jury dziecięce przyznało I nagrodę dla klasy II (Alis II) za spektakl „Jeden dzień z życia królestwa” oraz III nagrodę dla kl. III (Alis I) za spektakl „Czterej muzykanci z Bremy”. Spektaklom teatralnym towarzyszyła dobra zabawa, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie warsztatu na zajęciach z aktorami i reżyserami. W godzinach popołudniowych  efektowny pochód młodych artystów przemaszerowal rybnickim deptakiem. Oba zespoły oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy.