Z wizytą w Humanitarium

12 maja 2016 klasa 3a ze swoją wychowawczynią panią Mają Kierzkowską została zaproszona do Humanitarium, gdzie uczestniczyli w otwarciu nowego laboratorium. Uczniowie zwiedzili wystawę pt.,, Szkiełko i oko” prezentującą zmysł wzroku oraz zjawiska optyczne. Wśród kilkudziesięciu eksponatów znajduje się m/in. harfa laserowa, kalejdoskop, tęcza, krzywy pokój…

Czym jest światło? Jak powstaje obraz? W jaki sposób powstają banki mydlane? Co to jest światłowód? Na te i inne pytania dzieci mogły uzyskać wyczerpujące odpowiedzi.

Po uroczystym przecięciu wstęgi w nowym laboratorium badawczym odbyły się warsztaty z udziałem naszych uczniów i ekspertów z różnych krajów europejskich. Pod okiem doświadczonych animatorów uczestnicy tworzyli kosmetyki pielęgnujące.