Chór

Logo-alisZajęcia wokalne to jeden z elementów ogólnego i szerokiego umuzykalnienia dziecka..

Śpiewanie piosenek jest wprowadzaniem dziecka w najprostsze czynne muzykowanie będące praktycznym „uczestniczeniem w muzyce”. Kształcenie dyspozycji muzycznych tj. słuchu wysokościowego, poczucia rytmu i tempa oraz pamięci muzycznej ma za zadanie obok ogólnego uwrażliwienia słuchowego, umuzykalnienie dzieci i rozmiłowanie w sztuce śpiewania na całe życie. Repertuar i jego skala trudności są dobierane na podstawie możliwości dzieci, które tworzą grupę chóralną. Poza kształceniem muzycznym dzieci nabywają dodatkowe umiejętności tj. praca w zespole, współdziałanie, uczą się odpowiedzialności, systematyczności i obycia scenicznego podczas występów.

Chór dzieci starszych nazywa się ALIS i składa się z około 55 osób (kl. I-III).
Chór dzieci młodszych nazywa się SILA i składa się z ok. 57 osób (5-6 latki)
Z chóru ALIS wyodrębnione zostały dwa zespoły : dziewcząt VOC-ALIS i chłopców VOC-ALISER.

Chór to zajęcia dodatkowe, nadobowiązkowe dla dzieci chętnych i uzdolnionych muzycznie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.