Fortepian

Logo-alisNauka gry na instrumencie poszerza krąg możliwości rozwojowych dziecka i głębiej wprowadza w świat muzyki.

Głównym celem jest nauczyć dzieci muzykować i czerpać z tego radość, rozmiłować w muzyce i uczynić ją bezpiecznym kręgiem zainteresowań tak aby bez oporów i skrępowania chciały uzewnętrznić piękno swoich przeżyć i emocji płynące z doznań dźwiękowych. Nauka przebiega zgodnie z możliwościami danego dziecka i w tempie właściwym dla każdego ucznia. Ponieważ efekty uzyskuje się w dłuższym okresie czasu oprócz nabywania kompetencji muzycznych dziecko uczy się bycia cierpliwym, systematycznym i obowiązkowym. Swoje umiejętności dzieci prezentują na publicznych popisach szkolnych.

Nauka gry na fortepianie to zajęcia indywidualne dla dzieci uzdolnionych muzycznie. Odbywają się dwa razy w tygodniu po 30 minut jedna lekcja, opłacane dodatkowo.