Język niemiecki

Logo-alisKażdy nauczyciel języka obcego zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka ciąży na nim, zwłaszcza jeżeli chodzi o naukę najmłodszych.

Zadaniem nauczyciela nie tylko jest nauczać, ale również, a może i przede wszystkim, zachęcić dziecko do obcowania z danym językiem. Dlatego też zajęcia z języka niemieckiego obfitują w różnego rodzaju zabawy i gry, którym to towarzyszą jakże ważne w nauce emocje, gdyż to właśnie one sprzyjają najbardziej w zapamiętywaniu słówek, zwrotów czy wierszyków. Różne formy zabaw uwzględniające fizyczne oraz psychiczne zdolności dzieci decydują o dynamizmie prowadzonych zajęć. Dużą rolę odgrywają również wprowadzane na zajęciach piosenki, dzięki którym dzieci zapamiętują nie tylko pojedyncze słówka, ale również zwroty. Natomiast ich chóralne powtarzanie sprzyja zapamiętywaniu wymowy oraz akcentu. Czynnikiem sprzyjającym nauce w klasach I-III jest również wybór tematów, które są dostosowane do wieku oraz zainteresowań dzieci. W klasie II oraz III wprowadzony jest podręcznik, który dodatkowo mobilizuje dzieci do nauki i wzbudza zainteresowanie. Materiał wprowadzany na lekcjach jest systematycznie powtarzany, w celu utrwalenia tego, czego do tej pory uczniowie już poznali.

Zajęcia z języka niemieckiego dzieci szkolne maja 2 x w tygodniu po 45 minut.