Logo-alisMowa w dużej mierze wpływa na całokształt rozwoju dziecka.

Daje możliwość precyzyjnej komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, własnych opinii i uczuć. Dzieci, których proces rozwoju mowy jest zaburzony uczestniczą w zajęciach logopedycznych.

Terapia odbywa się w formie indywidualnych spotkań. W zależności od potrzeb dziecka wykorzystujemy:

• zabawy usprawniające mięśnie języka
  • doskonalenie umiejętności różnicowania dźwięków mowy
  • kształtowanie nawyku prawidłowego oddychania przez nos z wykorzystaniem mięsni przepony
  • zabawy fonacyjne i ortofoniczne
  • kinestezja artykulacyjna
  • ćwiczenia artykulacyjne
  • zabawy manualne
  • zabawy służące doskonaleniu procesów syntezy i analizy słuchowej

Różnorodne formy pracy wykorzystywane w czasie zajęć, pozwalają dzieciom na swobodną i bezstresową działalność. W trakcie ćwiczeń usprawniających mięsnie akumulatorów, wykonywane są jednocześnie ruchy całego ciała. Takie połączenie małej i dużej motoryki nie tylko odwraca uwagę dziecka od trudności i uatrakcyjnia terapię, ale przede wszystkim uczy koordynacji ruchowej , a ta jest niezbędna w edukacji dziecka.