Wychowanie fizyczne

Logo-alisNie od dziś wiadomo, że aktywność ruchowa jest podstawowym bodźcem rozwoju dziecka. Poprzez ruch poznają one same siebie, odkrywają otoczenie, opanowują nowe umiejętności.

Nasza placówka jako jedna z nielicznych prowadzi lekcję wychowania fizycznego już w klasach przedszkolnych. Najmłodszymi uczniami są dzieci w wieku czterech lat. Dzieci cztero i pięcioletnie uczestniczące w zajęciach, poprzez szereg gier i zabaw ruchowych rozwijają i kształtują podstawowe sprawności jak: szybkość, orientacja w przestrzeni, równowaga, zwinność oraz gibkość i w mniejszym stopniu siłę. Program nauczania dzieci z klas szkolnych I-III obejmuje: zabawy i gry ruchowe, gry drużynowe, mini-gry sportowe, wybrane elementy gimnastyki podstawowej, wybrane elementy z lekkiej atletyki oraz ćwiczenia i gry terenowe. Uczniowie klas zerowych realizują zakrojony program klas szkolnych.